نحوه تغییر مالکیت ( انتقال ) دامنه های IR

سلام
برای انتقال دامنه های IR یا تغییر مالکیت آنها به شخص یا شرکت دیگر بایستی مراحل زیر طی شود.

انتقال دهنده (صاحب امتیاز فعلی)

 1. باشناسه کاربری خود وارد شوید.
 2. به صفحهٔ انتقال دامنه مراجعه کنید، نام دامنهٔ مورد نظر را در قسمت «فروش دامنه» قید کرده و دکمهٔ «بعدی» را بزنید. یک شمارهٔ رمز(pin) برای ارائه به خریدار دامنه دریافت خواهید کرد. شما می‌توانید همین عملیات را از صفحه «دامنه‌های من» با کلیک بر روی نام دامنه مورد نظر انجام دهید.
 3. شماره رمز را به دارنده جدید دامنه اطلاع دهید.
 4. منتظر بمانید تا دارندهٔ جدید عملیات مورد نیاز را انجام دهد سپس در قسمت «انتقال دامنه» دکمه مشاهده درخواست را کلیک کنید. درخواست انتقال ظاهر می‌شودکه می‌توانید آن را تایید یا رد کنید.
 5. درصورت تایید، عبارت «در انتظار تایید مرکز ثبت» ظاهر خواهد شد و موضوع برای تایید به مرکز ثبت دامنه منتقل می‌شود.
 6. بسته به اینکه انتقال دهنده (صاحب امتیاز فعلی)، شخص حقیقی یا حقوقی باشد و نشانی رسمی او در ایران و یا خارج از ایران باشد، مرکز ثبت دامنه مدارکی را جهت تایید انتقال درخواست خواهد کرد.
 7. متقاضیان داخل ایران می‌توانند فرم انتقال را تکمیل و پس از امضا به مرکز ثبت دامنه ارسال نمایند.
 8. اشخاص حقوقی فرم فوق را در سربرگ شرکت یا سازمان خود تکمیل کرده و حتما با امضاء مدیرعامل یا شخصی که در روزنامه رسمی حق امضاءدارد به همراه کپی روزنامه رسمی شرکت ارسال نمایند.
 9. اشخاص حقیقی علاوه بر فرم تکمیل شده فوق باید رونوشت کارت ملی یا گذرنامه معتبر خود را نیز ارسال نمایند.

  متقاضی جدید (صاحب امتیاز پیشنهادی)

  1. با نام کاربری و کلمه عبور خود خود وارد سایت آیتک هاست شوید.
  2. نام دامنه و شماره رمز (pin) را که از صاحب امتیاز فعلی دریافت کرده‌اید به اضافه صاحب امتیاز پیشنهادی ( جدید ) را به بخش پشتیبانی سایت تیکت نمایید.
  3. حساب خود را به اندازه 4000 تومان افزایش موجودی دهید در صورت عدم امکان اینکار می توانید تیکت نمایید تا فاکتور صادر شود.
  4. توجه کنید که اگر برای قرار دادن دیگر شناسه‌ها به عنوان رابط‌های یک دامنه، آن شناسه‌ها باید شما را مجاز به این کار کرده باشند. برای اطلاع از جزئیات این امر به بخش مدیریت رابطه‌های مجاز در nic .ir مراجعه نمایید.
  5. درخواست انتقال توسط ما ثبت شده و توسط تیکتی که باز کرده اید به اطلاع شما خواهد رسید و مبلغ انتقال از حساب شما کسر خواهد شد.
  6. سپس صاحب امتیاز فعلی ( قبلی ) دامنه بایستی مراحل  4 و به بعد گفته شده در بالا ( انتقال دهنده (صاحب امتیاز فعلی) ) را انجام دهد.


  پس از اتمام مراحل بالا باید منتظر موافقت انتقال دهنده و مرکز ثبت دامنه بمانید. همواره می‌توانیدپس از پرداخت، با مراجعه به صفحه «درخواست‌های من» از وضعیت انتقال مطلع گردید.

موفق باشید
آیتک هاست

آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟

 پرینت این مقاله

در همین زمینه

تاییدیه برای ثبت دامنه های بین المللی

سلامقانون جدیدی برای ثبت دامنه های بین المللی ایجاد شده است که پیغامی شبیه پیغام زیر برای ثبت...

نحوه ثبت دامنه های IR

سلامحالت اول : شناسه نیک ندارم:کلیه کاربران برای ثبت دامنه های IR بایستی دارای نیک هندل ( نام...

Powered by WHMCompleteSolution