جلوگیری از ویروسی شدن و آلوده شدن سایت ها و سرور ها

سلام
کلیه کاربران و مشتریان سرویس های هاستینگ،سرور مجازی،سروراختصاصی آیتک هاست نیاز هست که نکات بسیار بسیار مهم زیر را برای تامین امنیت سایت و سرور خود رعایت نمایند:

نکاتی که مدیر سایت ها و ریسلر ها بایستی همیشه آنها را رعایت نماید :

1- بروز کردن نسخه اسکریپت سایت مخصوصا اگر از پرتال های کد باز مثل جوملا ، وردپرس یا نیوک و ... استفاده می نماید.این کار بایستی فورا و به محض آمدن نسخه های جدید انجام گیرد.بسیاری از تروجان ها و ویروس ها از همین راه به فایل های سایت نفوذ می کنند.

2- استفاده نکردن از پسورد های ضعیف مثل 12345 یا 123456 یا admin و پسورد هایی از این قبیل برای مدیریت سایت، FTP ، ایمیل ، دیتابیس و ... حتی برای یک ثانیه چرا که روبوت ها هر لحظه در حال حمله و چک کردن کاربری و پسورد های مختلف برای سایت های مختلف روی سرور هستند.بسیاری از تروجان ها و ویروس ها از همین راه به فایل های سایت نفوذ می کنند.

3- استفاده نکردن از دسترسی بالاتر از 644 برای فایلها مخصوصا فایلهای کانفیگ سایت ها که اطلاعات دیتابیس یا سایت بر روی آن ذخیره شده است.

4- استفاده نکردن از دسترسی ها بالاتر از 755 برای پوشه ها

در صورتی که کاربران فایل ها یا پوشه های زیادی را دارند که دسترسی مجاز ندارند و وقت زیادی را برای اصلاح این مورد نیاز دارند می توانند با ارسال تیکت از هاستینگ برای ریست کردن دسترسی فایل ها و پوشه ها کمک بگیرند.

5- - ریسلر ها بایستی این موارد را به کاربران خود ارجاع داده و رعایت نمایند.


نکاتی که مدیر سرورها بایستی همیشه آنها را رعایت نماید :

1- همه موارد یاد شده در بالا را به کاربران خود اعلام کنند.

2- سرور را حداقل هفته ای یکبار بطور کامل با ویروس کش اسکن نمایند.

3- نرم افزار های سرور را آپدیت نگه دارند و ضعف های امنیتی سرور را رفع نمایند.در صورتی که این کار را بلد نیستند می توانند از یک نفر که آشنا به مدیریت سرور می باشد کمک بگیرند.

4- از ایجاد اکانت های هاست تست به شدن پرهیز نمایند.

5- سرور خود را هر روز مانیتور کرده و عدم وجود تروجان ها و ویروس ها و شل ها و فعالیت آنها اطمینان حاصل نمایند.

موفق باشید

آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟

 پرینت این مقاله

Powered by WHMCompleteSolution